Bezpieczne i tanie przelewy zagraniczne

tanie przekazy zagraniczne euro

Do niedawna wysyłka pieniędzy za granicę realizowana była przede wszystkim przez przedsiębiorców, którzy w ten sposób regulowali faktury wystawiane przez zagranicznych kontrahentów.

Obecnie przekazy pieniężne za granicę stały się niemal tak popularne, jak przelewy krajowe – przyczyną zaistniałej sytuacji jest m.in. rosnąca emigracja zarobkowa, wzrost młodzieży studiującej za granicą, a także zakupy na zagranicznych portalach aukcyjnych.

Jak tanio wysłać pieniądze za granicę?

Wysyłka pieniędzy za granicę, wbrew pozorom, nie musi być realizowana za pośrednictwem banku, istnieje wiele firm, które oferują tanie przekazy międzynarodowe, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród osób wysyłających pieniądze za granicę.

W rzeczy samej trudno się temu dziwić – ilość emigrantów zarobkowych zwiększa się bardzo szybko, rośnie także ilość polskich firm, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami. Co ważniejsze, przekazy bankowe, zwłaszcza realizowane w systemie SWIFT, wiążą się z dość wysokimi opłatami.

Decydując się na skorzystanie z usług firmy oferującej tanie przekazy międzynarodowe, należy jednak szczegółowo przeanalizować zakres oferowanych usług, może się bowiem okazać, że operator finansowy nie obsługuje konkretnej waluty lub docelowego kraju odbiorcy, wymaga skorzystania z usługi wymiany waluty lub przesyłania środków finansowych do kraju, w którym dana waluta jest obowiązującym środkiem płatniczym. Tanio możesz wykonać przekaz pieniężny za granicę tutaj: https://cinkciarz.pl/przekazy-pieniezne.

Kiedy korzystać z transferów walutowych?

Transfery walutowe to doskonała propozycja dla przedsiębiorców, którzy współpracują z zagranicznymi kontrahentami, emigrantów zarobkowych (dotyczy to zarówno pracowników stałych, jak i sezonowych), a także osób mieszkających w Polsce, aczkolwiek pracujących zdalnie i zarabiających w walucie obcej.

Nierzadko z przelewów zagranicznych korzystają także osoby prywatne, które chcą coś kupić lub sprzedać za granicą.

Tanie przelewy do UK i z UK

Osoby pracujące w UK często przesyłają pieniądze do Polski. Jak nietrudno się domyślić, każdy chce robić to jak najtaniej. Wiele osób wciąż trzyma się standardowych metod, które do najkorzystniejszych nie należą – zdecydowanie lepsze okazują się alternatywne rozwiązania, czyli przekazy pieniężne w UK.

Przekazy pieniężne z UK to rozwiązanie szybkie, łatwe i proste, należy jednak liczyć się z kosztami. Wiadomo jednak, że za jakość trzeba płacić – korzystając z przedmiotowej alternatywy można mieć pewność, że środki płatnicze w bardzo krótkim czasie znajdą się na wskazanym koncie odbiorcy lub w wybranym oddziale banku.

Z usługi można skorzystać za pomocą internetu – nota bene, dostępne są także aplikacje na urządzenia mobilne, dzięki czemu operację można wykonać za pomocą smartfona.

Za pomocą przedmiotowej aplikacji można również zrealizować przekazy pieniężne do UK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *