Jak na bieżąco sprawdzać kursy kryptowalut?

kursy kryptowalut w aplikacjach

Inwestowanie w kryptowaluty wymaga wiedzy i doświadczenia, aby trafnie podejmować decyzje co do zakupu lub sprzedaży wybranej kryptowalut. Potrzebny jest stały dostęp do informacji związanych z kursem bitcoina czy kurami innych kryptowalut. Te możemy czerpać z dedykowanych aplikacji.

Kurs Bitcoina pod kontrolą

Zdecydowanie najbardziej popularną obecnie kryptowalutą na świecie jest Bitcoin. Jego kurs w 2017 roku wzrósł wielokrotnie, aby w styczniu 2018 roku radykalnie stracić na wartości. Inwestowanie w kryptowaluty w takich warunkach dynamicznie zmieniających się notowań Bitcoina i pozostałych kryptowalut jest trudne, ale przy poświęceniu na analizy wykresów Bitcoin odpowiednio dużo czasu, można trafnie wstrzelić się w okno, w którym kryptowaluta przyniesie nam największe korzyści finansowe.

Inwestowanie na tzw. górce w jakiekolwiek instrumenty finansowe jest o tyle ryzykowne, że jeśli dany instrument przez dłuższy czas zyskiwał na wartości, to bardziej prawdopodobne jest obniżenie jego kursu, niż podwyższenie. Dlatego w Bitcoiny warto inwestować wtedy, gdy ich kurs jest zdecydowanie najniższy. Można to sprawdzić na historycznych wykresach Bitcoin.

Aplikacje kryptowalutowe

Dla inwestorów chcących inwestować w kryptowaluty bardzo przydatne okazują się aplikacje kryptowalutowe, które dostępne są na komputer czy urządzenia mobilne, w tym smartfony z systemem operacyjnym Android. Wśród nich na uwagę zasługują:

· aplikacja Blockfolio, która pozwala na kontrolowanie portfela inwestycyjnego kryptowalut – inwestor musi jedynie wpisać stan posiadania poszczególnych walut wirtualnych, a portfel sam przeliczy aktualną wartość w walucie,

· aplikacja Bitcoin checker – pokazuje kursy Bitcoin i większość kursów pozostałych kryptowalut na wielu rynkach,

· aplikacja Coinbase Bitcoin wallet – pozwala na zarządzanie portfelem Coinbase, a także na sprawdzanie na bieżąco kursu Bitcoin,

· aplikacja ZTrader – umożliwia sprawdzanie aktualnych kursów kryptowalut, a nawet przeprowadzanie analizy technicznej.

Aplikacji kryptowalutowych jest znacznie więcej, a każda ma do spełnienia nieco inne zadanie. Trzeba wybrać dla siebie taką przy inwestowaniu w kryptowaluty, która dostarczy nam pożądanych informacji pomagających w prowadzonych inwestycjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *