Jak wybrać dobry system płatności online?

mobilne przekazy pieniężne

Z usług sklepów internetowych korzysta coraz więcej osób, które uważają właśnie ten sposób robienia zakupów za wygodniejszy. Nie jest to jednak szczególnie zaskakujące, jeśli zwrócimy uwagę na to jak z roku na rok rośnie liczba tego typu biznesów online. Jeżeli Ty również zastanawiasz się nad założeniem własnego sklepu internetowego, stoi przed Tobą nie lada wyzwanie. Aby stworzyć dobrze działający sklep tego typu należy bowiem zadbać o wiele szczegółów. W tym między innymi o niezawodny system płatności online. Czym się zatem kierować podczas jego wyboru?

Prowizje

Jeśli chodzi o płatności online prowizje powinny być jedną z pierwszych rzeczy, na którą musisz zwrócić uwagę. Każdy z systemów nalicza je w nieco inny sposób i co najważniejsze, ich wysokość jest również różna. Nikt z nas nie chce przecież przepłacać za usługi oferowane nam przez daną firmę. Dlatego decydując o tym kto będzie odpowiadał za e-płatności w naszym sklepie, dokładnie zapoznajmy się z tabelą pobieranych prowizji. Porównując prowizje za każdą transakcję, proponowane nam przez różnych usługodawców, zwiększamy swoje szanse na oszczędności.

Opłata aktywacyjna i opłata chargeback

Prowizje za poszczególne transakcje dokonywane w naszym sklepie to jednak nie wszystkie koszty związane z obsługą naszych płatności przez internet. Należy pamiętać również chociażby o opłacie aktywacyjnej, z istnienia której wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy. Czasem jest ona bardzo niska, ale zdarzają się też przypadki zdecydowanie zbyt wysokich opłat z tego tytułu.

Oprócz tego, sprawdzić należy także to czy dany usługodawca żąda od nas opłaty za zwrot pieniędzy na konto bankowe, w przypadku reklamacji ze strony klienta. Niektóre firmy nie pobierają takiej opłaty, ale w innych przypadkach również może ona się okazać stanowczo za wysoka.

Bezpieczeństwo

Decydując się na usługi konkretnej firmy, chcemy mieć pewność, że każda płatność elektroniczna jest odpowiednio chroniona. Bezpieczeństwo środków wpłacanych przez klienta i następnie wypłacanych nam samym, powinna być naszym priorytetem. Dlatego też, zanim wybierzemy konkretny system, sprawdźmy czy jest on w stanie zapewnić nam pełne bezpieczeństwo i niezawodność, których przecież oczekujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *