Jak znaleźć najlepszy kurs euro w kantorach lub bankach, aby zaoszczędzić pieniądze?

średni kurs euro

Jesteś przyzwyczajony do wymiany walut w tym samym kantorze przez wiele lat? A czy zastanawiałeś się może nad tym, ile w ten sposób tracisz pieniędzy? Kursy walut w różnych bankach i kantorach mogą się różnić między sobą nawet o kilkanaście procent. Dlatego tak ważne jest, aby na bieżąco śledzić aktualne notowania walut. Euro, dolary, franki czy funty – nie ważne jaką walutę chcesz wymienić; nie daj się nabrać na wysoki spread.

Spread oraz jego wpływ na kurs euro w kantorach i bankach

W tradycyjnych punktach wymiany walut kursy są obarczone spreadem, od którego uzależniony jest zysk danego podmiotu. Stanowi on różnicę pomiędzy kursem zakupu oraz sprzedaży waluty. Zwykle wynosi on od około 5% aż do kilkunastu procent. Warto więc znaleźć dla siebie korzystną ofertę, aby nie przepłacać na kursie euro. W kantorach internetowych jest jeszcze taniej, ponieważ działalność prowadzona online nie pochłania tak dużych kosztów. Serwisy tego typu mogą sobie dzięki temu pozwolić na zaproponowanie niższego spreadu.

Sprawdzaj notowania walut na żywo i bądź zawsze na bieżąco

W internecie działa wiele serwisów, gdzie możemy przeglądać zawsze aktualne kursy euro oraz pozostałych popularnych walut. Notowania są aktualizowane na bieżąco, z uwzględnieniem średnich stawek na światowym rynku Forex. Zmieniają się one w trybie rzeczywistym, wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Kursy zwykle są prezentowane w czytelnej tabeli, która obejmuje również procentową zmianę w porównaniu do ostatniego notowania.

Skąd jednak mamy wiedzieć, w jakim stopniu w najbliższym czasie wzrośnie lub spadnie obecny kurs euro? Prognozy można łatwo przewidzieć korzystając z notowań archiwalnych. Dzięki temu sprawdzimy, w jaki sposób kształtowały się kursy w ostatnich tygodniach i będziemy w stanie wychwycić pewne tendencje. Kursy historyczne warto przeglądać z wykorzystaniem interaktywnych wykresów, dzięki czemu znacznie łatwiej dokonać trafnej oceny.

Przeglądaj zestawienia kursów euro w kantorach oraz bankach

Aby wybrać najlepszą ofertę kursów euro, warto przeglądać notowania w formie rankingu banków oraz kantorów. Będziemy wówczas mogli porównać, gdzie tak naprawdę opłaca się nam wymienić walutę. Dobrze jest skorzystać wówczas z opcji sortowania na stronie internetowej porównywarki. Pozwoli to wyświetlić najlepsze w danym momencie kursy na samej górze tabeli. W ten sposób szybko zdołamy podjąć decyzję odnośnie tego, gdzie najkorzystniej będzie się udać w celu zawarcia transakcji. Jeżeli nie należymy do tradycjonalistów, wtedy opłacalne okaże się dla nas wymienianie waluty przez internet. Kantory internetowe prezentują notowania walut na żywo. Kursy są wyświetlane parami. Możemy więc kupować euro nie tylko za złotówki, lecz także wnosić w tym celu inną walutę.

Gdzie znajdziesz najlepsze kursy euro?

Kursy euro w kantorach internetowych wcale nie są jednak najkorzystniejsze. Na jeszcze lepsze oferty możemy trafić w społecznościowych giełdach walutowych. Są to serwisy online, które gromadzą wiele tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Każdy z nich może zaproponować dowolny kurs oraz przyjmować oferty zamieszczane przez pozostałych uczestników. Cena wymiany nie jest przy tym obarczona kwotą spreadu – należy jedynie opłacić niewielką prowizję –mniejszą niż 1%.

Na stronach internetowych platform walutowych są zamieszczane notowania walut – na żywo aktualizowane z uwzględnieniem najkorzystniejszych w danej chwili ofert użytkowników giełdy. Możesz więc w łatwy sposób sprawdzić kurs euro i prognozować na tej podstawie wysokość swoich oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *