Kantor wymiany walut

waluty w kantorze internetowym online

Internetowy kantor wymiany walut to coraz popularniejsze narzędzie, które zdobywa wielu zwolenników. Jego główne zalety to niski koszt wymiany, możliwość korzystania z wielu narzędzi dotyczących wymian, wygoda oraz obserwowanie kursów walut online.

Kursy walut

Nic zatem dziwnego, że kantory wymiany walut w Internecie powstają jak grzyby po deszczu. Istnieją one nie tylko jako samodzielne narzędzia do wymiany walut, ale też całe sieci społecznościowe gdzie oprócz wymiany możemy poznać najnowsze prognozy walutowe, franka funta, dolara, aktualny kurs euro i innych walut, które podlegają powszechnej wymianie. Coraz trudniej jednocześnie wybrać ten właściwy kantor, który będzie odpowiadała naszym indywidualnym potrzebom. Przeciętny użytkownik nie wiem bowiem, czy ma się kierować tylko kursami online, czy też lepiej zawierzyć znalezionym w Internecie opiniom.

Zazwyczaj większość z nas w pierwszy kolejności sprawdza dane kursy dolara, euro i funta. Czyli tych walut, które wymieniamy najczęściej, a tym samym ich kurs jest dla nas najistotniejszy. To podstawowa zmienna, która odpowiada za decyzję większości użytkowników tego typu portali. Jednak sam kurs to nie wszystko. Często też zdarza się, iż atrakcyjne ceny, które widać w porównywarkach nie zawsze odpowiadają realnym warunkom cenowym. Ponadto w kantorach online kursy walut aktualizowane są na bieżąco, nawet co piętnaście sekund. Może się zatem okazać, że zmienna, którą się kierowaliśmy przy wyborze, w praktyce nas zwiodła. Dlatego, jeśli już bierzemy pod uwagę kursy, to dowiedźmy się czy jest on oparty na notowaniach z rynku Forex. W ten sposób nie dochodzą do tego koszty dodatkowo pobierane przez pośredników.

Dużo opcji

W każdym internetowym kantorze wymienić możemy najpopularniejsze waluty. Chodzi tu oczywiście o euro, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie i brytyjskie funty. Jednak dobry kantor walutowy powinien mieć więcej opcji i pozwalać nam na wymianę choćby większości europejskich walut, zwłaszcza tych dotyczących naszych najbliższych sąsiadów. Na nasze szczęście zdarzają się takie kantory walutowe, gdzie jesteśmy w stanie wymienić kilkanaście walut. Ważnym czynnikiem jest też limit. Niektóre kantory ustalają minimalny limit wymiany, co sprawia, że kantor może być niedostępny dla użytkowników, którzy potrzebują niewielkiej ilości waluty lub chcą się nauczyć nią obracać. Natomiast raczej nigdzie nie spotkamy się z limitem maksymalnym.

Kantor jako taki jest z założenia darmowy. Większość z nich nie pobiera też żadnej prowizji od transakcji. Jednak w niektórych przypadkach możemy spotkać się z prowizją, która choć niewielka, to przy dużej ilości transakcji może robić różnicę. Bardzo istotna jest również informacja, ile banków jest obsługiwanych bezpośrednio przez kantor wymiany walut. Transakcja wymiany przez Internet polega bowiem na przesłaniu pieniędzy na wskazany rachunek bankowy i czekaniu na przelew zwrotny, już w wybranej walucie. Sens wykonywania tej transakcji jest tym większy, jeśli cała operacja trwa kilka lub kilkanaście minut. Jeśli jednak musimy wykonywać przelewy do innych banków, to nie dość, że zostaniemy zmuszeni do zapłaty prowizji. Całość operacji może zaś trwać nawet do trzech dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *