Kryptowaluty i ich kursy

kurs bitcoin w aplikacji

Kryptowaluty to systemy księgowe, które bazują na kryptografii. Przechowują one dane o stanie posiadania. Najczęściej nie są one uznawane za jednostki walutowe czy środki płatnicze, co sprawia, że tworzenie jednostek jest dozwolone, legalne.

Kursy kryptowalut

Kryptowaluty to wirtualne pieniądze. Pojawiły się 10 lat temu i wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Są systemem finansowym, który jest oparty o na sieci peer-to-peer. Nie posiadają żadnej centralnej jednostki. Przechowuje się je na indywidualnych portfelach. Transakcje kryptowalut odbywają się w sposób jawny i nie są powiązane z żadnymi instytucjami finansowymi. Obsługa ich systemu jest prosta, bezpieczna oraz łatwo dostępna, a zainteresowani użytkownicy pozostają anonimowi. Ich wartość jest niezależna i związana wyłącznie z chęciami poszczególnych jednostek. Transakcje kryptowalut zawsze odbywają się dzięki użytkownikom systemu i komputerom. Jedni uważają je za prawdziwe pieniądze o wielkiej wartości, drudzy zaś – za systemy bez jakiejkolwiek przyszłości.

Kursy kryptowalut prezentują się interesująco i zachęcająco. Opierają się one w głównej mierze na zaufaniu ludzi. Są one stworzone do płatności oraz jako możliwości inwestycyjne. Największy wpływ na wartość kryptowalut ma opinia publiczności. Kursy kryptowalut udostępnia Cinkciarz.

Bitcoin – kurs

Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta, jedyna w swoim rodzaju. Wprowadzono ją w latach 2008 – 2009. Może ona być zapisywana na komputerach osobistych, a także być prowadzona przez osoby trzecie na serwisach zewnętrznych. Wszystkie bitcoiny dzielą się na mniejsze jednostki – satoshi. Od czasu wprowadzenia ich na rynek, wartość bitcoinów znacznie wzrosła. Wartość bitcoinów nie ma nic wspólnego z działaniami banków czy rządu.

Kurs bitcoin jest zawsze ustalany przez wolny rynek.

Cena bitcoinu ma wpływ na pozostałe waluty. Określa się go jako dolara wśród pozostałych kryptowalut. Więcej o BTC tutaj.

Kurs Ethereum

Ethereum jest platformą opartą na „blockhain”, a jej częścią jest też kryptowaluta. Jest całkowicie niezależna i ochraniana przez rozmaitymi oszustwami. Pozwala ona na wydobywanie kryptowaluty Ether, służącej jako środek płatniczy.

Kursy Ethereum są stale aktualizowane. Jedna ich transakcja trwa bardzo krótko – około 12 sekund. Jego wartość wzrasta, a ilość jest nieograniczona. Nie można jednak mówić o stałym wzroście, ponieważ są dni, gdy wartość ETH się zmniejsza. Najlepiej kupować walutę na giełdzie online lub handlować nią jako kontraktem różnicy kursowej.

Obecnie ETH uchodzi za drugą najcenniejszą kryptowalutę na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *