Nie lubisz długo czekać na realizację zamówień? System płatności online pozwoli Ci tego uniknąć!

szybkie płatności elektroniczne przez internet

Uwielbiasz polować na oferty promocyjne w sklepach internetowych? Nie możesz się powstrzymać, kiedy widzisz ubrania swojej ulubionej marki w atrakcyjnej cenie? Do kupowania w internecie zniechęca Cię jednak długi czas realizacji zamówień? Istnieje bardzo proste rozwiązanie Twojego problemu. Wystarczy, że zaczniesz opłacać zamówienia za pomocą systemów elektronicznych płatności. Opcję taką udostępnia już ogromna liczba sklepów online.

Dlaczego tradycyjne płatności to zły pomysł?

Kiedy decydujesz się na opłacenie zamówienia przy użyciu tradycyjnego przelewu bankowego, wówczas czas dostarczenia paczki może się wydłużyć nawet o kilka dni. Banki realizują bowiem płatności online w trakcie ściśle wyznaczonych sesji. Może się zatem okazać, że sprzedawca będzie musiał wiele godzin czekać, zanim pieniądze zostaną zaksięgowane na jego rachunku bankowym. Oczywiście do tego czasu będzie musiał wstrzymać się z wysłaniem towaru. Poza tym warto być świadomym ryzyka, na jakie narażasz się wypełniając odręcznie formularz elektronicznego przelewu. Może zdarzyć się sytuacja, że wyślesz pieniądze na niewłaściwe konto, a wówczas mogą one przepaść bezpowrotnie.

W przypadku zaś systemów szybkich płatności online, wszystkie powyżej opisane problemy przestają istnieć. Otrzymasz bowiem już wypełniony formularz z wszystkimi danymi, niezbędnymi w celu dokonania płatności elektronicznej. Sprzedawca już po kilku minutach od sfinalizowania transakcji zostanie poinformowany o tym fakcie. Będzie mógł tym samym błyskawicznie zająć się kompletowaniem Twojej przesyłki. Potwierdzenie zaksięgowania środków na jego koncie otrzymasz na swój adres mailowy.

Czy korzystanie z systemów płatności internetowych jest bezpieczne?

Nie musisz się w najmniejszym stopniu obawiać tego, że Twoje pieniądze czy dane osobowe zostaną przejęte przez internetowych przestępców. Wystarczy zaznaczyć, że systemy płatności online są zabezpieczone w analogiczny sposób jak banki, działające w systemach bankowości internetowej oraz mobilnej. Poza tym w celu zawarcia transakcji, wymagane jest przepisanie kodu SMS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *