Operatorzy testują bitcoina

strategie forex

Mimo do pewnego stopnia uzasadnionych wątpliwości dotyczących kryptowalut, bitcoin również w Polsce ma się bardzo dobrze. Jeden z największych operatorów nad Wisłą właśnie ogłosił, że będzie przyjmować doładowania w cyfrowym pieniądzu.

Nowa oferta połączona jest z promocją powiększenia kwoty doładowania opłacanego bitcoinami o 20% jego wartości. Tak T-Mobile chce nakłonić klientów do korzystania z cyfrowej waluty. Akcja organizowana jest razem ze start-upem obsługującym płatności w bitcoinach wspieranym przez T-Mobile.

Co ciekawe, oferta operatora jest również atrakcyjna kursowo. W tym momencie 1 bitcoin kosztuje 902 złote. Kurs wymiany przyjęty dla doładowań wynosi natomiast niewiele ponad 880 zł (kurs bitcoina jest bardzo dynamiczny, stąd cena również cały czas się zmienia). Płatności można dokonać skanując kod QR na stronie InPay.pl.

Propozycja T-Mobile, będąca próbą wdrożenia zagranicznych trendów na polskim gruncie, jest ciekawa, jednak o jej sukcesie zadecydują klienci. Szanse zdają się być małe: promocja obejmuje tych użytkowników bitcoina, którzy są abonentami wspomnianego operatora lub Heyah. Czy to nie zbyt mała ilość? Odpowiedź poznamy wkrótce.