Pierwszy w Polsce bankomat bitcoin

co wpływa na kurs bitcoina

Po chwilowej ciszy w mediach dotyczących kryptowalut ponownie mamy do czynienia ze zwiększoną aktywnością w świecie cyfrowych pieniędzy. Wczoraj bowiem uruchomiono pierwszy w Polsce bankomat umożliwiający zakup bitcoinów.

Maszyna została uruchomiona w Ambasadzie Bitcoin w Warszawie.Otwarta 12 maja, Ambasada jest trzecią tego typu spółką na świecie i pierwszą w skali Europy. Założona przez twórców pierwszego polskiego bloga poświęconą bitcoinowi, Macieja Ziółkowskiego i Piotra Hetziga, ma za zadanie promocje i edukację zainteresowanych w zakresie cyfrowych walut, ich użyteczności i technologii, która za nimi stoi.

Brakuje póki co szczegółów dotyczących technologii, dzięki której ATM Lamassu (tak nazwano bankomat) sprzedaje cyberwalutę. Pierwsza tego rodzaju maszyna umożliwiała to po zeskanowaniu dłoni klienta. Możliwe opcje to logowanie do portfela bitcoinów i wpłata gotówki. W 2014 roku ma w Polsce pojawić się jeszcze nawet kilkadziesiąt urządzeń umożliwiających zakup i sprzedaż waluty bitcoin. Mają to być osobne maszyny: bitcoinomaty i wpłatomaty.

Prezentacja ATM Lamassu odbędzie się dzisiaj i bankomat będzie odtąd czynny od poniedziałku do piątku od 10 do 18. Polska nie jest w tym temacie pionierem: pierwszy bankomat bitcoin stanął jesienią ubiegłego roku w USA, a od tego czasu urządzenia te pojawiły się m.in. w Australii, Irlandii, na Tajwanie i Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *