Tanie przelewy zagraniczne – jak znaleźć najlepszą ofertę?

przekazy pieniężne za granicę przez komórkę

Z uwagi na fakt, że mamy w tej chwili możliwość bezproblemowego poruszania się po Unii Europejskiej i że podróżujemy więcej oraz częściej niż kiedykolwiek, częściej wykonujemy przelewy z różnych miejsc na świecie oraz przyjmujemy pieniądze od osób, które mieszkają czy przebywają chwilowo poza granicami naszego ojczystego kraju. Na szczęście internet czy telefony sprawiają, że kontakt jest stały – ale jeśli chcemy sobie wzajemnie przekazać pieniądze, może to już stanowić problem. Oczywiście, pierwsze co wszystkim przychodzi do głowy to wysyłka w tradycyjny sposób – tak jak byśmy przesyłali ubrania czy wszelakie prezenty. Z drugiej jednak strony niektórzy potrzebują dodatkowych funduszy szybciej niż trwa dojście paczki na przykład z UK – należy zatem znaleźć inny sposób na ich przekazanie. To oczywiście przelewy, które wykorzystywane są powszechnie na miejscu. Jednak żeby znaleźć tanie przelewy zagraniczne, trzeba się nieco natrudzić… Gdzie szukać?

Oferta banków

Banki posiadają bardzo szeroką ofertę usług – w tym także międzynarodowych. Wiadomo przecież, że nikt nie zaniechałby przygotowania oferty dla tak licznego grona odbiorców. Wielu Polaków znajduje się bowiem poza granicami Polski, mieszkając oraz pracując w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Francji. Zresztą, wyjeżdżamy w różne strony. Przekazy i przelewy przeprowadzane w obrębie Unii Europejskiej są zwykle szybsze i tańsze niż do państw, które do UE nie należą. W tej chwili przekazy docierają do adresata w ciągu nawet 1-2 dni – podobnie jak przelewy – choć wszystko zależy od konkretnej oferty. Bardzo ważne jest wcześniejsze sprawdzenie jak będzie wyglądało przeliczenie funduszy dla jednej i drugiej strony. Czasem sama usługa może być tania, ale wymiana waluty średnio atrakcyjna – należy zatem przeczytać wszystkie informacje na ten temat, jakie są dostępne na stronie banku, albo ewentualnie dopytać pracownika.

Firmy zajmujące się transferem pieniędzy

Wysyłka pieniędzy za granicę nie musi być wcale dokonana dzięki pomocy banku – można zdecydować się na firmy, które zajmują się ściśle transferem. Oferta tego typu stron również jest szeroka, choć należy wcześniej upewnić się co do ich bezpieczeństwa. Z pewnością warto szukać w przestrzeni internetowej – sprawdzając rankingi oraz czytając opinie. Należy też pytać znajomych, którzy już może mają za sobą transfer pieniędzy za granicę i mogą coś doradzić. Warto sprawdzić przekazy pieniężne tutaj –  https://cinkciarz.pl/przekazy-pieniezne i porównać ceny z innymi operatorami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *