Kurs dolara za wysoki na zakupy w USA

świat rezygnuje z dolara amerykańskiego

Nastały trudne czasy dla zwolenników zakupów w amerykańskich sklepach internetowych. Przez bardzo wysoki kurs dolara, są one coraz mniej opłacalne.

W ostatnich dniach kurs dolara był najwyższy od kilku lat. Przekroczył wydawałoby się nieosiągalną granicę 4 zł. Dziś kosztuje wprawdzie nieco mniej, ale to wciąż niesie ze sobą wiele niekorzystnych konsekwencji. Wydaje się, że najbardziej ucierpieli ci, którzy korzystają z usług amerykańskich sklepów internetowych, lub takich, które transakcje rozliczają w dolarach.

Zakupy niemal 30 proc. droższe

Rekordowo wysoki kurs dolara sprawił, że dzisiejsze zakupy mogą być nawet 30 proc. droższe niż jeszcze 2-3 lata temu. Co gorsza, analitycy walutowi są zgodni, że aktualnie mało przemawia, by ta sytuacja miała się zmienić. Wpływ na wysoki kurs dolara ma również w dłuższej perspektywie osłabiająca się złotówka. Wydaje się więc, że swoje zakupowe plany powinniśmy odłożyć lub skierować do sklepów, w których zapłacić będziemy mogli innymi walutami.

Cena dolara może również niedługo wpłynąć na ceny w Polsce. Wiele branż mocno powiązanych jest z importem. Świetnym przykładem mogą być serwisy telefonów komórkowych. Wiele części sprowadzają głównie ze Stanów zjednoczonych, co może sprawić, że ich usługi będą drożały.

Więcej na temat prognoz kursu dolara możecie przeczytać tu : komentarz analityka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *